sobota, 7 sierpnia 2010

Burmistrz nie chce sołtysa w Ryglicach

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej przyjęta została uchwałazaproponowana przez Burmistrza Ryglic w sprawie zniesienia sołectwa Ryglicei powołanie jednostkipomocniczej pod nazwą „Miasto Ryglice”.

Tym samym zlikwidowana zostałaby funkcja sołtysa Ryglic. Wto miejsce wybrany zastałby Przewodniczący Zarządu Miasta.

Taka wersja zarządzania zaproponowana zostanie mieszkańcomRyglic na najbliższym zebraniu.

Za takim rozwiązaniem monitowałem już od dawna.
W którym mieście rządzi sołtys i rada sołecka?
Ryglice mają prawa miejskie już od 10 lat i wypadałoby takibubel naprawić.
Oczywiście dla nowej jednostki pomocniczej musi zostaćopracowany nowy statut.
Wybory nowych władz miasta odbędą się na wiosnę przyszłegoroku.

12 komentarzy:

  1. ~Liberał z Jonin7 sierpnia 2010 14:26

    Sołtys lepiej brzmi niż Przewodniczący. Więc można pozostawić honorowy tytuł "Sołtys Miasta Ryglice". No bo przecież jest "Kapela ze wsi Warszawa" - super grajki - polecam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo proszę o przypomnienie zakresu obowiązków Sołtysa i wskazanie jego sukcesów w ostatnim roku. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. A mieszkańcy Ryglic (i nie tylko) nie chcą więcej burmistrza karasiewicza w Ryglicach !!!

    OdpowiedzUsuń
  4. ~Artur Kalański9 sierpnia 2010 00:02

    Całe szczęście że ten absurd został wreszcie zauważony /Sołtys w mieście , sic ! /. Poprawki również wymaga zmiana Statutu Miasta i przemianowanie jednostki administracyjnej Miasta na Miasto i Gminę jak to jest powszechnie w Polsce. Wyjdzie to już przy statucie sołectw bo np; jednym z punktów mówiących o tym kto może zwołać zebranie wiejskie np; w Lubczy trzeba będzie wpisać Burmistrz Miasta. Czy nie lepiej byłoby gdyby to mógł robić Burmistrz Miasta i Gminy ? To jest z mojej strony mały przytyk bo są dużo większe i poważniejsze.Dziwi mnie tylko że nie widzi ich Pan Gutkowski bo Burmistrz jaki jest to każdy widzi i wie.

    OdpowiedzUsuń
  5. ~Liberał z Jonin9 sierpnia 2010 07:16

    Wg wikipedii - Miasto (od prasłow. *městьce, *mě́sto "miejsce", łac. civitas) – historycznie ukształtowana jednostka osadnicza charakteryzująca się dużą intensywnością zabudowy, małą ilością terenów rolniczych, ludnością pracującą poza rolnictwem (w przemyśle lub w usługach) prowadzącą specyficzny miejski styl życia.W różnych państwach kryteria miejskości są różne, najczęściej są to kryteria ludnościowe bądź prawno-administracyjne (prawa miejskie). Wg tej definicji w Polsce prawa miejskie daje się strasznie na wyrost. Z całym szacunkiem dla moich Ryglic ale do miasta to im trochę brakuje. Podobnie ma się sprawa z innymi "miastami" liczącymi sobie najwyżej 3 tysiace ludzi. W mieście powinien być sąd, komenda policji, szpital, zakłady energetyczne, gazownicze etc etc.Jesli tego nie ma to po prostu taka miejscowość jest atrapą miasta.

    OdpowiedzUsuń
  6. Liberale masz rację, cóż jednak począć kiedy w Twoich i moich Ryglicach nastał Pan któremu źle się mieszka w środowisku wiejskim. Oszalał więc, wyparł się wieśniaków, chołoty -rzecz po imieniu nazywając i do stanu mieszczańskiego przystąpić raczył. Cóż więc z tego że nie ma sądu, policji i lazaretu. Są za to Koledzy niekoniecznie z tej samej partii, lud uzależniony od humoru Pana a sąd i tak każdemu jest pisany w dniu ostatecznym. Do wikipedii ziomków swoich nie odsyłaj bo to w Ryglicach i Twoich Joninach specjalnego znaczenia i tak nie ma. Tu liczy się Pan i jego dwór a nie duperele które chciałbyś aby tu funkcjonowały. Przywołam jeszcze jedno zawołanie KLASYKA z przed laty którego raz Pan z Ryglic w mojej obecności cytował " Nie jest ważne jakie będą Ryglice, biedne czy bogate, bardziej demokratyczne czy mniej demokratyczne, ważne by były religijne. A to kryterium juz spełniają. Trzymaj się Liberale.

    OdpowiedzUsuń
  7. Ten sukces w postaci "odzyskania" praw miejskich to igrzyska dla naiwnych . Pieniądze wydane na szopkę z robieniem miasta czy potem budowaniem idiotycznych pomników to pieniądze zmarnowane.

    OdpowiedzUsuń
  8. Nie ma się co dziwić sekretarzowi, że nie zauważył różnicy. Zachowuje się jakby wyrósł w zapadłych opłotkach, gdzie kultura jeszcze długo nie dotrze. Zresztą co tam jakieś spory o nazewnictwo, jak trzeba wszystkimi pazurami koryta się trzymać i zabiegać o wszelkie możliwe łaski choćby i u opozycji, bo pracodawca jakiś taki niepewny się zrobił . . .

    OdpowiedzUsuń
  9. Pomnik to wcale nie taki znowu niewypał, to tylko zachęta do budowania dalszych pomników - następny może być zatytuowany np. Bernard Odnowiciel

    OdpowiedzUsuń
  10. Chciałem się zapytać czy załatanie dziury pod kościołem w Ryglicach leży w możliwościach gminy . Chyba że po podwyżce dla burmistrza brakuje to oczywiście przepraszam za zawracanie głowy , ważnie że chłop nie bieduje i że radni rozsądnie zdecydowali o tym co ważniejsze. Inne figury też jak widać z oświadczeń majątkowych biedy nie klepią. Ale gmina rozkwita to słusznie się im należy. Nie mogę się doczekać wyborów by znów ich poprzeć . Pozdrawiam wszystkich .Dobranoc.

    OdpowiedzUsuń
  11. ~Liberał z Jonin9 sierpnia 2010 16:50

    Hum - miasto w Chorwacji położone w centralnej Istrii, około 14 kilometrów na południowy wschód od miejscowości Buzet. Jest najmniejszym na świecie miastem, liczy zaledwie 14 mieszkańców. Znaleziono tu liczne napisy pisane głagolicą.W XII wieku zbudowano tu kościół św. Hieronima. W czerwcu organizuje się tu festyn z okazji Dni Hum. W czasie festynu wybierany jest burmistrzA jednak w porównaniu z Humem Ryglice to metropolia.

    OdpowiedzUsuń
  12. ~Liberał z Jonin9 sierpnia 2010 16:56

    Ryglice nie są jednak takie małe bo są w Polsce Wyśmierzyce – miasto w woj. mazowieckim, w powiecie białobrzeskim, położone w Dolinie Białobrzeskiej, na prawym brzegu Pilicy; siedziba gminy miejsko-wiejskiej Wyśmierzyce.Wyśmierzyce są najmniejszym pod względem ludności miastem Polski; Wg danych z 31 grudnia 2008 roku liczyły 858 mieszkańców[1]. Dla porównania Kozy, największa pod względem ludności wieś Polski, liczy 11 920 mieszkańców (31.12.2008). Wyśmierzyce są zarazem najmniej ludnym miastem Polski położonym na obszarze gminy miejsko-wiejskiej.

    OdpowiedzUsuń