piątek, 18 lutego 2011

Projekt statutu Miasta Ryglice - konsultacje

Na stronie internetowej gminy Ryglice zamieszczony zostałprojekt statutu miasta Ryglice.
Projekt statutu zaczęła opracowywać komisja powoła na sesjiwrześniu ubiegłego roku przez radnych z poprzedniej kadencji.
Z uwagi nawybory prace nad tym statutem nie zostały doprowadzone do końca.
W grudniu ub.roku projekt statutu został przedstawiony mieszkańcom do konsultacji, nazebraniu mieszkańcy zgłosili swoje uwagi do treści zapisów w związku z tym w nowej radzie powołana zostałakomisja statutowa w skład której weszli radni z Ryglic to jest Zofia Kukla,Tomasz Dudowicz i Andrzej Jezior.
Komisja ta odbyła w sumie kilka spotkań orazprzeprowadziła konsultacje z radcą prawnym podczas których doprecyzowane zostały zapisy wstatucie. Obecnie statut został ponownie przedstawiony mieszkańcom dokonsultacji.
Podczas sesji, która planowana jest na 1 marca 2011rzostanie podjęta uchwała w sprawie nowego statutu dla Ryglic.
Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi do statutu w urzedzie miejskim w Ryglicach.
Cała treść ogłoszenia na stronie gminy Ryglice.

7 komentarzy:

  1. lepszejutrozalasowej@onet.pl26 lutego 2011 14:02

    Dlaczego tak cicho na blogu. Czyżby wszyscy przenieśli się na blog Jakościomierza http://lepszeryglice.cba.pl/ ????

    OdpowiedzUsuń
  2. xxz@poczta.onet.pl26 lutego 2011 14:55

    Za przeproszeniem nic ciekawego tam nie ma a do tego kłopoty z posługiwaniem się językiem polskim ktoś ma takie że głowa boli.

    OdpowiedzUsuń
  3. jakosciomierz@onet.pl27 lutego 2011 05:27

    W sprawie posługiwania się J. Polskim mam trochę inne zdanie a może nie inne tylko potrafię się przyznać ze mam jakieś zdanie . Twoja wyrazana w tym komentarzu ocena świadczą o twojej płytkości maloetkowośći i o umiłowaniu zdania innych nie zawsze słusznego i nie dokońca przyjmowanego jako słuszne. W dzisiejszym poście na blogu http://lepszeryglice.cba.pl przedstawiam inne spojżenie na temat tego co uznajesz za dyskredytujące twórców bloga lepszeryglice.

    OdpowiedzUsuń
  4. xxz@poczta.onet.pl27 lutego 2011 15:03

    Przeczytałem i jestem w szoku. Takie poglądy w kraju trzech noblistów z literatury , gdzie język i dzieła wieszczów pozwalały przetrwać narodowi najtrudniejsze czasy .Przy okazji szacunek dla moich polonistów. P.S-tekstu wyżej po prostu nie rozumiem.

    OdpowiedzUsuń
  5. jakosciomierz@onet.pl28 lutego 2011 00:15

    To nie wiele rozumiesz pewnie jestes wyedukowanym /ą wszechwiedząca nauczycielką do was nic nie dociera bo wy wiecie zawsze wszystko najlepiej . Taka dyskusja w wielu domach się odbywa i bo jest to zbyteczne obciążanie głupimi regułkami które niczemu nie służą może tylko nauczycielom mają podstawę żeby oceniać . A co do wieszczów i przetrwania to i owszem ale to dlaczego naród przetrwał to bym tak nie powiedział że to ich zasługo . W tych czasach czytać umiał pan i ksiądz a chłop robotnik to był od pracy i nie umiał się nawet podpisać . Bez przesady gdyby nawet czytali to i tak zasady pisowni były zupełnie inne i na pewno nie były tak szeroko znane . jak popatrzeć na programy nauczania to piszą je jacyś niedouczeni jak do tego niedouczeni i zarozumiali uczą to dramat dla dzieci i żadna chluba dla polski.

    OdpowiedzUsuń
  6. jakosciomierz@onet.pl28 lutego 2011 06:24

    czy czytałeś wieszczów w oryginale ? Jak byś widział to nie pisał byś takich głupot nawet nie umiał byś tego odczytać a jakbyś sprawdził to by było czerwono.

    OdpowiedzUsuń
  7. lepszejutrozalasowej@onet.pl28 lutego 2011 07:53

    Zgadzam się. Pójdzmy dalej, po co mniej pojętne dzieci mają zakuwac języki obce, skoro z własnym mają problem? Dlaczego nasze dzieci uczą się historii, skoro ona już minęła i nie wróci, czyli jest nieaktualna. W jakim celu tracą czas na naukę o innych kontynentach, skoro prawdopodobnie nigdy tam nie pojadą? Dlaczego w wieczory i weekendy zakuwają prawa fizyki i chemii, kompletnie nieprzydatne w codziennym życiu?Odpowiedz brzmi: żeby nauczyciele-darmozjady mieli pracę.

    OdpowiedzUsuń